Pistetään kommenttia pitkästä aikaa tähän topicciin.
Uusi Beggars saa kyllä miehen kyyneliin, mitä vittiä tälle bändille on tapahtunut??? Ei voi ymmärtää ylistäviä arvioita, biisit lähinnä jostain Amotin jämälaatikosta ja uusi "laulaja" aivan kauhea jämä Dio tai whatever. Ekasta lätystä asti olen bändiä diggaillut raivokkaasti, lienee vuoden pahin pettymys tämä lätty odotuksiin nähden... Spice takaisin tulille, niin kuin olis jo!
Arvioista puheen ollen pakko myös mainita Mar de Grises, Imperiumi ei tunnu tätä poppoota hirveästi arvostavan, jota kovasti ihmettelen. Helvetin omaperäinen bändi ja uusi levy mitä mainiointa syysmusaa. Välillä käy mielessä että kerkeävätkö arvon toimittajat edes näitä lättyjä enää kuuntelemaan, vai vedetäänkö lonkalta/kerta kuuntelulla?
Hyviä uusia orkkia tuntuu stoneri/sludgu puolelta tulevan kuin silokkeja sateella, heittelenpä muutamat linkit, kerta tänne asti piti tulla avautumaan:
Jos Qotsan eka on SE levy, niin King of frog island on tutustumisen arvoinen tapaus:
http://www.myspace.com/thekingsoffrogisland
Mikä lie tässä koukuttaa (hyvä laulaja ainakin), mutta tuntuu soittimessa pyörivän lähes päivittäin...
Nastaa stoneri sludgua Australiasta taas tarjoileepi Clagg:
http://www.myspace.com/clagg
Ja mikäs muuten, kun täällä ei ole ollut puhetta Sabbath Assemblystä? Jex Toth mikin varressa ja käsittelyssä The Process Church of the Final Judgment-kultin "virret". Kulttihan diggaili niin Jessestä kuin Saatanastakin ja biisien lyriikat ovatkin öh, mielenkiintoisia... Itse musiikki on varsin kevyttä, mutta eipä tuo meikäläistä ainakaan haitannut, päinvastoin. Menee meikäläisen vuoden lätyt sarjaan helposti. Tsekit->
http://www.myspace.com/sabbathassembly
Olisihan noita muitakin pumppuja vaikka millä mitalla, mutta jätetään toiseen kertaan. Ja hei, kohta on Turussa bileet! Parin viikon päästä palvotaan vahvistimia taas niin maan perusteellisesti, kummalki puol jokkee, jos taju vaan laajenee riittävästi..