

Enpä usko, että kovinkaan moni vetää johtopäätöksiä japanilaisesta musiikista mainitun pätkän perusteella... Ja sitäpaitsi The 5.6.7.8's:han on kova, jos heihin tässä viittasitLunaris wrote: Älkää nyt vetäkö johtopäätöksiä että tiedätte mitä on japanilainen musiikki kun olette nähneet Kill Billit. Elokuva antaa huonon kuvan japanilaisesta musiikista.
Kompataan,olisi vitun kova nähdä bändi uudestan. joskus taisi klubille vetää niin että minä + pari kaveria riehusi lavan edessä kännissä. oli hyvä ilta,tahtoo uudestaan.SpeedGovernor wrote: JA miksei tämä brasilianihme COBALTO.
se olis vitun siisti nähä kunnon yleisömeren edessä vetämässä täysillä.
Kyllä se Callistokin toimi ihan hyvin tuolla, vaikka luonnollisesti klubilla olisi parempi. Mutta siis, mahtavaa olisi COL tuolla todistaa, klubilla tai festareilla.Hypnotic gaze wrote:Cult of Luna ehdottomasti jatkoklubille. En vaan pysty kuvittelemaan bändiä itse festareilla. Edes telttalavat eivät tarjoa sellaista ympäristöä mitä tämä bändi tarvitsee.PepeT wrote:Cult Of Luna.
Noh, sanottakoon että oli aika kun Scourger oli joka viikonloppu (ja välistä arkisinkin) jossain helsingin mestassa esiintymässä. Jossainvaiheessa tosiaan alkoi tulemaan vähän yliannostusta kun samat biisit raikasi lähes joka toisella keikalla mitä vastaan tuli.Skriiveri wrote:^Jep, onhan Scourger tosiaan esiintynyt peräti kerran Tuskassa ja kerran jatkoklubilla. Niin, ja kerran FME:ssäkin. Yliannostusta kyllä tosiaankin pukkaa.![]()
Mutta kuten niin moneen kertaan todettua, Tuskan voisi rauhoittaa Rautiaiselta kyllä muutamaksi vuodeksi, tai vaikka pidemmäksikin ajaksi. Vaikka kuinka maskotti tms. olisikin.